• 1 Da Vinci Analytic Group
 • 1
  Da Vinci Analytic Group
  Operational analysis and forecasts of the world political processes. Risks evaluation and country's risks intelligence. Evaluation of current state policy on business and investments.

 • 1
  Da Vinci Analytic Group
  Economical analysis and researches. Geo-economical surveys. Investment risks rating. Due diligence. Evaluation of economy state policy and possible risks of work on the market.

 • 1
  Da Vinci Analytic Group
  Drafts of law development, creation of government programs and concepts of law-policy. Analytical support of parliament committees' work. Consulting on macro-economy policy matters.

 • 1
  Da Vinci Analytic Group
  Information support. Speech-writing, strategic campaigns.

 • 1
  Da Vinci Analytic Group
  Analysis, evaluations, recommendations and elaboration of plans on crisis settlement in states with political instability.

 • 1
  Da Vinci Analytic Group
  Strategical analysis and forecasts of situation development in states after coup d’etats, uprising and other non-democratic scenarios of changing the power. Analysis of impacts on economy and business climate.

 • 1

Breaking Report
Щодо ймовірності військової операції США в Сирії

23.04.2018

Вірогідність військової операції США проти Сирії в найближчий тиждень не є високою. Втім, прогноз може бути змінений згідно з динамікою розвитку ситуації в регіоні.

Заява Президента США щодо ракетного удару відбулася до його консультацій з Міністром оборони та Головою Комітету начальників штабів Збройних Сил США. Таким чином, месседж Дональда Трампа був зроблений за відсутності конкретного плану дій, розрахунків та оцінки ризиків військової операції.

Висунення авіаносної групи США на чолі з «Гаррі Труменом» з бази Норфолк у Віргінії 11 квітня дає підстави розраховувати на її прибуття в район Середземного моря не раніше, ніж за 6 днів. Відповідно початок розгортання групи в районі прибуття може початися з 17 квітня. Цей розрахунок свідчить про неадекватну оцінку швидкості перекидання групи першим заступником начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗС РФ, який вважає, що це станеться не раніше початку травня (очевидно, що розрахунок робився за аналогією швидкоті руху авіаносного крейсера «Адмірал Кузнєцов»). Маловірогідно, що враховуючи масштаб ймовірної операції та потребу у повітряній компоненті вона почнеться до прибуття групи в акваторію Середземного моря. Це може свідчити про те, що у випадку проведення повномасштабної операції (без наземної інтервенції) вона навряд чи почнеться раніше 20 квітня.

Ризики безпосереднього бойового зіткнення між силами США та підрозділами ЗС РФ, що розміщені в Сирії, потребують проведення консультацій та досягнення консенсусу в Північноатлантичній Раді. Ймовірна атака на літак чи корабель США автоматично призведе до активізації статті Північноатлантичного Договору про колективну безпеку. Це вимагатиме готовності всіх членів Альянсу, а значить досить важких консультацій, зважаючи на досить обережну політику певних країн ЄС щодо конфронтації з Росією.

В той же час фальш-старт, яким виглядають заяви Дональда Трампа, насправді можуть дати поштовх більш активному тиску на Росію в економічній сфері. Ризик втягнення у військову конфронтацію з Кремлем в Сирії може зробити європейських партнерів рішучими у застосуванні більш жорстких економічних санкцій. Крім того, повідомлення Президента США дали можливість розвідці США проаналізувати потенційну реакцію РФ на удар, дії її системи командування та управління.

На сьогоднішній день вся система прийняття рішень на рівні військового командування Сирії замкнена на представників Міноборони Росії. За нашими оцінками, здійснення всіх військових операцій, включно з використанням хімічної зброї, узгоджено з російськими представниками в САР. Таким чином, подальше застосування хімічної зброї в Сирії напряму пов’язане з російською присутністю в країні та загальною спроможністю Росії підтримувати її за межами власних кордонів.

Існує вірогідність, що місця зберігання хімічної зброї Сирії переважно співпадає з місцями дислокації або присутності російських підрозділів. За нашими оцінками, урядові сили САР мають певний запас хімічної зброї, що не гарантує позбавлення їх можливості до повторення хімічних атак у випадку руйнації місць виготовлення зброї. Таким чином, проведення військової операції США з метою гарантованого припинення використання хімічної зброї сирійським режимом пов’язана з високими ризиками завдання удару по російських підрозділах. У зв’язку з цим виправданими виглядає лише обмежена операція з нанесення точкових ударів. За наявних ризиків, вона має сенс якщо:

• Пентагон має точні дані щодо місць розташування складів хімічної зброї та вони не знаходяться в місцях дислокації російського контингенту або не посилені російськими підрозділами.
• Операція буде обмежена ударом крилатими ракетами без використання літаків, (знизить вірогідність втрат в умовах ешелонованої російської системи ППО).
• В той же час обмеження удару крилатими ракетами без застосування літаків зменшує його ефективність та гарантію придушення всіх потенційних цілей. Це зробить операцію демонстрацією сили без досягнення стратегічних цілей.
• За такого сценарію очікуваний результат обмежених ракетних ударів буде меншим за наявні ризики та матиме здебільшого лише політичний ефект. В той же час саме цей сценарій є більш прийнятним для Адміністрації США у випадку прийняття рішення про військову операцію.
Анатолій Баронін, директор аналітичної групи Da Vinci


Source  

Ukrainian Economic Trends Forecasts

Articles and Publications16.02.2018 Розуміючи іноземців. Частина 3: Чого хоче Угорщина?

Прийняття нової редакції Закону України «Про освіту» надало лише формальний привід для демаршу Будапешту. Цей документ і реакція наших південно-західних сусідів на нього в черговий раз актуалізували гіпотезу про наявність узгоджених дій між Будапештом та Москвою та союзництві Росії з Угорщиною в справі руйнації європейських інституцій.
08.02.2018 Розуміючи іноземців. Частина 2: Захід та "вікно можливостей"

Досить часто в Україні лунають звинувачення у бік партнерів щодо намагань зберегти канали комунікацій з Кремлем, економічні зв’язки та утримуватись від більш радикальних заходів щодо Росії. Часто виникають образи на те, що Захід продовжує контакти з Москвою, надає недостатню підтримку Україні.


 
07.02.2018 Розуміючи іноземців. Частина 1: Занепад країн Африки та Близького Сходу: роль авторитарного правління

Чому багато країн в Африці та на Близькому Сході занепадають після усунення від влади авторитарних лідерів? Ці питання є спекулятивними та іноді використовуються російською пропагандою, коли операції США в Іраці, Афганістані чи Лівії визнаються росіянами такими, що «призвели до погіршення ситуації в цих країнах».
22.02.2017 Бакинский тандем: зачем Алиев назначил жену вице-президентом Азербайджана / Апостроф (Украина)

Президент Азербайджана Ильхам Алиев назначил свою жену Мехрибан Алиеву первым вице-президентом страны. Он представил ее на заседании Совета безопасности Азербайджана, и объяснил это назначение важной ролью, которую Алиева "долгие годы играет в общественно-политической, культурной, международной деятельности".
24.01.2017 Москва растит нового Каддафи

Российская Федерация в течение последних семи месяцев осуществляет оценку перспектив и возможностей вмешательства в конфликт на территории Ливии на стороне Верховного главнокомандующего вооруженными силами Ливии Халифа Белкасима Хафтара, который поддерживает Палату представителей Ливии в Тобруке, оппозиционную правительству в Триполи.


All publications

Home | About us | Service | Contacts | Disclaimer